Serviste Mükemmellik! Klima Bakım Yetkili Servis Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Klima Bakım Fiyatları – 500 TL’ye Klima Bakımı Olur Mu?

Klima Bakım Ücretleri Ne Olmalıdır? Ucuza Klima Bakımı Yapan Servislere Ne Kadar Güvenmelisiniz?

500 TL’ye klima bakımı olmaz… Doğru ve kaliteli bir klima bakım hizmeti almanız için ortalama klima bakım fiyatları 1750 – 4000 TL arasında olmalıdır. Hangi fiyat aralığında nasıl bir klima bakım hizmeti alacağınızı, neden klima bakım ücretlerinin bu kadar düşük olmaması gerektiğini yazımızın devamında tüm detaylarıyla açıklayacağız.

Klima bakım fiyatları genel olarak; klimanın duvar tipi, salon tipi, kaset tipi, kanallı tip, VRF klima olup olmamasına göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca klima bakım fiyatları belirlenirken; bakım yapılacak klima sayısı, klimada herhangi bir arıza olup olmaması, yedek parça değişimi yapılıp yapılmayacağı, gerekli olan işçilik de etkili olmaktadır. Klima bakım ekipleri bireysel ve kurumsal servis projeleri için klima bakım fiyatları sunarlar.

Peki klima bakım fiyatları ne olmalıdır? Fiyatlar arasındaki bu uçurumun sebebi ne? Yakından bakalım…

[widget-146]

 

Duvar Tipi Klima Bakım Fiyatları

Duvar tipi klima bakım fiyatları; klima servis merkezinin uyguladığı bakım hizmetinin detaylarına, sektördeki konumuna, ekibinin deneyimine, servis ağının genişliğine göre değişkenlik gösterir. Duvar tipi klima bakım merkezi ararken 500 TL’den başlayan fiyatları olduğunu söyleyen klima servisleri karışınıza çıkabilir. Ancak bu klima servislerinin güvenilirlikleri ve hizmetlerinin kalitesi tartışmalıdır.

Genel olarak baktığımızda düşük fiyat aralıklarında duvar tipi klima bakımı yapan klima servisleri; sözde bakım yaptıklarını söyleyerek klimanıza maliyetli zararlar verebilir. Güvenilir bir klima bakım hizmeti almak istiyorsanız ortalama 1500 – 2500 TL arasında bir bütçe ayırmanız gerekmektedir.

Yeni açılmış, amatör teknisyenlerle klima bakımı yapmaya çalışan, sektörde adı duyulmamış ya da olumsuz referansları olan klima servislerinden hizmet aldığınızda bir daha onlara ulaşamayabilir, klimanızı yeniden kullanamayacak durumda teslim alabilirsiniz. Evet düşük klima bakım ücretleri ile de duvar tipi klima bakımı yapılır ancak hem vaktinizi hem de paranızı boşa harcamış olursunuz.

KLİMA BAKIM FİYATLARI

TUTAR / BİRİM

Duvar Tipi Klima Bakım Fiyatları

1.750 TL+KDV

Salon Tipi Klima Bakım Fiyatları

2.500 TL+KDV

Kaset Tipi Klima Bakım Fiyatları

2.500 TL+KDV

Kanallı Tip Klima Bakım Fiyatları

3.500 TL+KDV

Multi Klima Bakım Fiyatları

3.500 TL+KDV

Yer/Tavan Tipi Klima Bakım Fiyatları

2.500 TL+KDV

VRF/VRV ve Fancoil Klima Bakım Fiyatları

Bize Sorunuz

Salon Tipi Klima Bakım Fiyatları

Salonlar, odalarımızdan daha büyük mekanlar olduğu için salon tipi klimaların BTU değerleri, ısıtma ve soğutma kapasiteleri hatta boyutları değişkenlik gösterir. Bu etkenlere bağlı olarak da salon tipi klima bakım fiyatları, duvar tipi klima bakım fiyatları ile karşılaştırıldığında biraz daha yüksek rakamlarla karşımıza çıkmaktadır.

Klima bakım ekiplerinin yapacağı inceleme sonucunda; bakımı yapılacak klima adedine, klimada herhangi bir arıza olup olmamasına, klima bakımının detaylarına göre ücretlendirme yapılacaktır. Ancak salon tipi klima bakımı hizmeti 2500 – 3500 TL arasında ücretlendirilmelidir. Düşük fiyatlar veren klima servisleri; yetkili klima servisi olmayabilir ve paranızı boşa harcamanıza neden olabilir. Hatta yeterli personel, ekipman ve araç – gereç donanımına sahip olmayabilir, orijinal yedek parça kullanmayarak klimanızı tehlikeye atabilir.

Salon tipi klima bakım fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için mutlaka yetkili servis olan firmalarla iletişime geçmelisiniz. Yetkili servis belgesi olmayan klima bakım merkezlerinden alacağınız hizmetin herhangi bir garantisi ya da telafisi olmayabilir, hatta klimanızın var olan garantisini de kaybedebilirsiniz.

Kaset Tipi Klima Bakım Fiyatları

Kaset tipi klima bakım fiyatları da bakımı yapılacak klima sayısına, bakım detaylarına, kullanılacak malzemelere, arıza tespit edilip edilmemesine göre değişmektedir. Kaset tipi klima bakım fiyatları için karşılaşmanız gereken ücretler 2500 – 3500 TL arasında olmalıdır. Bu rakamlardan daha düşük fiyatlarla klima bakımı yapan klima servisleri; sektör deneyimi az olan ya da yeni açılmış, teknisyenleri deneyimsiz, araç gereç donanımı eksik, müşteri ilişkileri zayıf firmalar olabilir.

Yetkili olmayan klima bakım servisi merkezlerinden alacağınız kaset tipi klima bakım fiyatları ile yetkili klima servisi olan firmalardan alacağınız kaset tipi klima bakım fiyatları arasında uçurum olacaktır. Bu nedenle kaset tipi klima bakım hizmeti için mutlaka yetkili servis olan, geniş araç filosu bulunan, deneyimli, güler yüzlü, işini severek yapan firmalardan hizmet alın.

Kanallı Tip Klima Bakım Fiyatları

Kanallı tip klima bakım fiyatları nedir diyorsanız 3500 – 4500 TL arasında ücretlerle karşılaşırsınız. Bu rakamlardan daha düşük kanallı tip klima bakım fiyatları da görebilirsiniz elbette. Ancak bahsetmiş olduğumuz yetkili olmayan klima servisleri size düşük klima bakım fiyatlarını verecektir.

Klimanıza zarar vermeyecek, sizinle özel olarak ilgilenecek, klima bakım öncesi ve sonrası sorularınızı yanıtlayacak, profesyonel çalışan, zamanında mekanınıza gelen ve klima bakımınızı özenle gerçekleştiren yetkili klima servislerinden hizmet almalısınız. Kanallı tip klima bakım fiyatları için deneyimli klima servisleri olması gereken ücretleri talep edecektir. Kanallı tip klima bakım fiyatlarına klima temizliği, gaz dolumu, boru hatlarının kontrolleri vb. dahil olacaktır. 

VRF Klima Bakım Fiyatları

Peki VRF klima bakım fiyatları nedir? Merkezi klima sistemleri olarak da bilinen VRF klimalar, bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemidir. Dolayısıyla VRF klima bakım fiyatları genel olarak bakımı yapılacak iç ünite sayısına göre değişmektedir. Ayrıca VRF klima bakım fiyatları; bakımın detaylarına ve uygulanacak işlemlere göre belirlenir.

İyi bir VRF klima bakımı için 4000 – 8000 TL arasında klima bakım fiyatları normaldir. VRF klima bakım fiyatları diğer tip klimalara göre daha yüksek olmaktadır. Yetkili klima servis merkezleri sizlere bu aralıklarda ücretler sunarken amatör klima servislerinden daha düşük klima bakım fiyatları alabilirsiniz. Ancak klimanızı uzun yıllar kullanmak istiyorsanız mutlaka deneyimli ve yetkili klima servis merkezlerini tercih etmelisiniz. VRF klima bakım fiyatları hakkında detaylı bilgiyi yetkili klima servis merkezlerinden öğrenebilirsiniz.

[widget-134]

Klima Bakımı Sırasında Fiyatı Belirleyen Bakım Uygulamaları

Bakım esnasında uygulanan temel işlemleri şöyle sıralayabiliriz;

 • İç ve dış ünitelerin besleme gerilim ve akım ölçümleri
 • Kontrol devresine ait alçak gerilim hattı voltaj ölçümleri
 • Kompresörlerin şebekeden çektiği akım değerlerinin tespiti
 • Dış ünitede çalışan tüm elektriksel devrelerin tamamı çalışır iken yapılan çalışma akımı kontrolleri
 • Alçak basınç devresi basınç ölçümleri (manifold seti kullanılarak)
 • Yüksek basınç devresi basınç ölçümleri (manifold seti kullanılarak)
 • Klima gazı kontrolü
 • Evaporatör hava emiş filtrelerinin kontrol ve temizliği
 • İç ünitelerin genel kontrolü
 • Evaporatör ve kondenser yüzeylerinin basınçlı (mümkünse sıcak) su yardımı ile temizliği
 • Drenaj hatlarının kaçak, eğim ve temizlik kontrolleri, gerekli ise temizliği
 • Tüm kablo soket ve klemens bağlantı uçlarının korozyon testi.
 • Yüksek gerilim girişlerinin kontrolü
 • İç veya dış ünitelerde bulunan elektronik kartların kontrolü
 • Oda termostat ayarlarının kontrolü, basit çalışma testinin yapılması
 • Bakır boru hattı izolasyon kontrolleri, gerekli ise onarımı
 • Bakır boru hattı ezilme ve kaçak kontrolleri

Bahsettiğimiz klima bakım uygulamalarından hangilerinin yapılacağına bağlı olarak klima bakım fiyatları değişkenlik gösterecektir. Detaylı klima bakımı için bütçenizi geniş tutmanız gerekir.

Klima Bakım Yetkili Servis Merkezi ile Hem Ekonomik Hem Güvenli Hizmet!

Klima bakım fiyatları, klima servisinin deneyimine, sektördeki konumuna, teknisyenlerinin deneyimine, hizmetlerinin kalitesine göre değişiyor. Duvar tipi klima bakım fiyatları, salon tipi klima bakım fiyatları, kaset tipi klima bakım fiyatları, kanallı klima bakım fiyatları ve VRF klima bakım fiyatları farklı rakamlarda karşımıza çıkıyor. İyi bir hizmet almak için düşük klima bakım ücretleri veren klima servislerinden uzak durmak gerekiyor.

Klima bakım yetkili servis merkezi Servis Home olarak uzman teknisyenlerimiz, geniş araç filomuz ve orijinal yedek parça ağımızla aynı gün klima bakım hizmeti veriyoruz. 25 yıllık sektörel deneyimimiz, güler yüzlü ekibimizle klima bakımında yetkili servis ayrıcalığı sunuyoruz! Unutmayın, tasarruflu klima kullanımı için periyodik bakım şart!

Yorum Yap

Telefon 444 11 56
Servis Çağır
Servis Çağır 444 11 56