Serviste Mükemmellik! Klima Bakım Yetkili Servis Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Tronic Klima Bakım

Tronic Klima Bakım Servisi – İstanbul Tronic Klima Servisi

Tronic klima bakımı, sık kullanımlı cihazlarda yılda 2 kez, daha az kullanılan cihazlarda yılda 1 kez önerilen bir uygulamadır. Yani yaz-kış hem ısınmak hem de serinlemek için kullandığınız bir klimanız varsa iç mekanın hava kalitesinin düşmemesi ve sağlığınızın riske girmemesi için Tronic klima bakım merkezinden Tronic klima bakım hizmeti almanız önemli. Ancak sadece yazın serinlemek ya da kışın ısınmak için kullandığınız ve sürekli aktif olmayan bir klimanız varsa o zaman Tronic klima bakım servisinden yılda 1 kere olacak şekilde Tronic klima bakım hizmeti alabilirsiniz. Tronic klima bakımı ile ilgili kısa bir giriş yaptığımıza göre şimdi de neden klima bakımı yaptırmalıyız, klima bakımı yaptırmanın yararları ve klima bakımı yaptırırken dikkat edilecekler neler, öğrenmeye başlayabiliriz! 

[widget-139]

Neden Klima Bakımı Yaptırmalıyız? – Tronic Klima Bakım Merkezi Ne Öneriyor?

Ev veya iş yerlerinde kullanılan klimalar çok sayıda toz, kir ve poleni filtrelerine toplar. Zamanla tıkanan filtreler de hem hava akışını engellemeye başlar hem de kişilerin solunumunu zorlaştırır. Tronic klima bakım merkezine başvurup Tronic klima bakım hizmeti aldığınızda periyodik olarak klima filtreleriniz temizlenir. Sizler de daha klimanızı daha ferah ve sağlıklı bir şekilde kullanmayı sürdürürsünüz. 

Neden klima bakımı yaptırmalıyız sorusunun yanıtı bununla da sınırlı değil. Tronic klima bakım servisine başvurup Tronic klima bakımı yaptırdığınızda klima sisteminin verimliliğini de artırırsınız. Temizlenmiş filtreler, yağlanmış ve kontrol edilmiş aksamlar, klimanın ilk günkü performansına dönmesini sağlar. Ayrıca Tronic klima servisinden Tronic klima bakım hizmeti almak, olası arızaların önceden tespit edilmesini sağlayarak sizleri büyük maliyetli onarımlardan kurtarır. Tronic klima bakım merkezinde arızanın önceden tespit edilmesi demek, Tronic klima tamiri servisinin onarımı hızlıca halledip sizi mağdur etmemesi demek. Dolayısıyla Tronic klima bakımını ihmal etmeyin, cihazınızı tam performansla en iyi şekilde kullanmayı sürdürün. 

Klima Bakımı Yaptırmanın Yararları Neler? – Tronic Klima Bakım Servisi

Tronic klima bakım merkezine klima bakımı yaptırmanın yararlarından ilki, elektrik faturalarınızın kontrol altına alınmasıdır. Klimanız arıza verdiğinde, filtreleri tıkandığında ve parçaları arızalandığında daha çok enerji tüketmeye başlar. Tronic klima bakım merkezinde tronic klima bakımı yaptırmadığınız için yeteri kadar ısınamaz veya ferahlayamaz, doğal olarak da güç kademesini artırmaya başlarsınız. Bu yüzden de daha çok enerji harcar ve elektrik faturalarınızın artmasına neden olursunuz. Klima bakımı yaptırmanın yararlarından en önemlisi de elbette sağlığınızla ilgili. Klima filtreleri, toz, polen, küf ve diğer partiküllerin havadan temizlenmesine yardımcı olur. Ancak zamanla bu filtreler kir ve tozla tıkanabilir, bu da hem klima sisteminin performansını düşürür hem de iç mekan havasının kalitesini olumsuz etkiler. Tronic klima servisinde Tronic klima bakımı yaptırmadığınızda da bu kirli havayı soluduğunuz için geniz akıntısı, burun tıkanıklığı, nefes alış verişinde zorlanma, baş ağrısı ve mide bulantısı gibi olumsuzluklar yaşarsınız. Ayrıca Tronic klima bakımının ihmal edilmesinin sonucu olarak çeşitli alerjik reaksiyonların yaşandığı da bilinmektedir. Klima bakımı yaptırmanın yararları konusunu özetleyecek olursak hem bütçeniz hem de sağlığınız için önemli olduğunu söyleyebiliriz. 

Tronic Klima Servisi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tronic klima servisi seçerken ilk olarak Tronic klima bakım hizmetini sunan firmanın deneyimine ve uzmanlığına dikkat etmenizi öneririz. Tahmin edeceğiniz gibi Tronic klima onarımı, Tronic klima montajı, Tronic klima tamiri ve Tronic klima bakımı yaptığını söyleyen pek çok firma var. Ancak her birinde işinin ehli kişilerin çalıştığını söyleyemeyiz. Merdivenaltı olarak hizmet sunan pek çok klima servisi var. Bu yüzden Tronic klima bakım merkezinin sertifikalı teknisyenler çalıştırıp çalıştırmadığına ve işinin uzmanı kişilerle size destek olup olmadığına dikkat edin. Bu noktada Tronic klima bakım hizmetinin ve Tronic klima bakım servisinin yorum ve değerlendirmelerini inceleyebilirsiniz. 

Tronic klima bakım merkezinin sunduğu hizmet kalitesi de dikkat edeceğiniz bir diğer önemli nokta. Tronic klima servisinden hizmet alırken size Tronic klima bakımı kapsamında neler sunulacağını, arıza durumlarında Tronic klima tamiri hizmeti verilip verilmeyeceğini mutlaka öğrenin. Ayrıca Tronic klima servisinin Tronic klima bakım fiyatlarını da detaylı bir şekilde sorun. 

Tronic Klima Bakım Fiyatları Ne Kadar? – Ucuz Klima Bakım Hizmeti

Tronic klima bakım fiyatları; Tronic klima bakımı yapılacak modele, klimanın performans durumuna, yedek parça ve onarım ihtiyacına, Tronic klima bakım paketinin kapsamına göre değişiklik gösterir. Genellikle Tronic klima bakım servisi temel ve detaylı olmak üzere iki adet Tronic klima bakım paketi sunar. Temel Tronic klima bakımında; filtre temizliği ve değişimi, drenaj hatlarının temizliği, kondenser ve evaporatör temizliği ile soğutucu gaz seviyesinin kontrolü yapılır. Detaylı Tronic klima bakım paketinde ise temel Tronic klima bakımına ek olarak kapalı devre basınç testi, motor ve fan kontrolü, termostat kontrolü ve ayarlanması ile enerji verimliliği kontrolü yapılır. Dolayısıyla temel Tronic klima bakım ücretleri ile detaylı Tronic klima bakım ücretleri arasında farklılık görülür. Ayrıca yeni ve periyodik olarak bakım gören cihazlarla, uzun yıllardır kullanılan, düzenli bakım görmeyen, arızalı ve hasarlı parçaları bulunan, performans düşüklüğü yaşayan cihazların da Tronic klima bakım ücretleri birbirinden farklı olur. Dolayısıyla sizlere tavsiyemiz, cihazlarınızı aldığınız andan itibaren periyodik Tronic klima bakımına dahil olmaz. Bu, sizin uzun vadede Tronic klima bakım ücretlerinden de tasarruf etmenizi sağlar. 

Tronic Klima Bakımı Nasıl Yapılır? – Tronic Klima Servisi İstanbul

Neden klima bakımı yaptırmalıyız, klima bakımı yaptırmanın yararları ve klima bakımı yaptırırken dikkat edilecekler neler, öğrendik. Şimdi bir de Tronic klima bakım servisi tarafından sunulan Tronic klima bakımının detaylarını görelim. Tronic klima bakımında ilk olarak ön panelin arkasında veya ön kısmında bulunan filtreler çıkarılır ve temizlenir. Eğer temizlenecek durumda değilse klima filtre değişimi de yapılabilir. Tronic klima bakımında bir diğer aşama olarak tıkanan drenaj hatları kontrol edilir ve basınçlı hava ile temizleme işlemleri yapılır. 

Tronic klima servisinin sunduğu Tronic klima bakımı sırasında olası bir arıza fark edilir ya da hatalı bir aksam görülürse Tronic klima onarımı servisi veya Tronic klima tamiri servisi ekiplerince gerekli işlemler yapılır ve cihaz, kullanıcıya çalışır halde teslim edilir. Tronic klima bakım merkezince uygulanan Tronic klima bakımının bir diğer adımı olarak evaporatör ve kondenser bobinleri temizlenir. Evaporatör ve kondenser bobinleri, klima sisteminin verimliliğini etkileyen önemli parçalardır. Bu bobinler, bir fin fırçası veya vakum kullanarak temizlenir, bu sayede sistem performansı artırılır. Tronic klima bakımı devam ederken fan, motor ve termostat kontrolü yapılır. Soğutucu gaz seviyesi kontrol edilir. Eğer soğutucu gaz seviyesi düşükse Tronic klima bakım merkezinin teknisyenleri tarafından klima gaz dolumu yapılır. Son olarak da performans testi yapılarak Tronic klima bakım hizmeti sonlandırılır. 

[widget-134]

Tronic Klima Servisi Onarım İhtiyaçlarınızda da Yanınızda! 

Tronic klima servisi, Tronic klima bakımı dışında Tronic klima tamiri, Tronic klima montajı ve Tronic klima onarımında da yanınızda! Arızalanan ve parça değişimi gerektiren klimalarınız için Tronic klima servisimize ulaşabilirsiniz. Tronic klima servisindeki Tronic klima tamiri ve Tronic klima onarımı ekiplerimiz, yapılması gereken işlemleri titizlikle hallederek klimanızın uzun ömürlü olmasını ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlar. Tronic klima tamiri hizmeti alarak yazın en sıcak günlerinde ya da kışın dondurucu soğuklarında mağdur olmaz, klimanızı güvenle kullanmaya devam edersiniz. 

Size bir telefon kadar yakınız...

Dilediğiniz zaman Tronic klima onarımı ve Tronic klima bakımı için bizi arayabilirsiniz!

Yorum Yap

Telefon 444 11 56
Servis Çağır
Servis Çağır 444 11 56