Serviste Mükemmellik! Klima Bakım Yetkili Servis Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kurumsal Şirketlerde Kullanılan Klimaların Bakımlarına Dikkat!

İş Yeri Klimalarının Bakımı Neden Önemli? Sağlıklı Bir Çalışma Ortamı İçin Bakım Şart!

İş yerlerinde kullanılan klimaların bakımı ortamda çok kişinin bulunması, daha tozlu bir ortam olması ve daha sık kullanılması sebepleriyle çok fazla önem taşımaktadır.

İş Yerlerinde Klima Bakımının Sağlık Açısından Önemi

Periyodik olarak bakımı yapılmayan klimalar ideal filtreleme yapamayacağından toz ve partiküller ortamda kalır, küf mantarları oluşmasına neden olurlar. Bu da baş ağrısı, sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci, astım, alerji ve lejyoner gibi ciddi hastalıklara yol açabilir” bu durum çalışanların sağlığını olumsuz etkileyecek ve işyeri için büyük ölçüde verim kaybına sebebiyet verecektir.

İş Yerlerinde Klima Bakımının Müşteri Memnuniyeti Açısından Önemi

Zamanında bakımı yapılmayan klimalar beklenmedik zamanlarda arızalanabilir ve bu durum neticesinde konforsuz bir ortam meydana gelir, böyle bir ortam çalışanlarımızın performansını düşüreceği gibi müşterilerimizin de hoşuna gitmeyecektir ve hem prestij, hem de maddi kayıp olarak bize geri dönecektir.

Bakımlar Hangi Periyodlarda Yapılmalıdır?

Yetkili servisler tarafından aksi belirtilmedikçe;

  • Ofislerde kullanılan klimalara kullanım sıklığı ve ortamdaki kirlilikle orantılı olarak yılda 2 ya da 4 defa bakım yapılmalıdır.
  • Mağaza, imalathane ve sistem odası gibi sürekli çalışan klimalara yılda en az 4 defa bakım yapılmalıdır.
  • Profesyonel sistemlerde kullanılan klimalar için her ay bakım yapılmalıdır.

Bakım Yaptırmamak Pahalıya Mal Olacak!

Bakımı yetkili servislerin belirlemiş olduğu periyodlarda yapılmayan klimalar, aşırı kirlenme sonucunda yeterli ısı transferi yapamayacağından dolayı başta kompresör olmak üzeri bütün elemanları daha fazla çalışmak zorunda kalacaklardır. Bu durum neticesinde elektrik sarfiyatı en üst düzeye çıkacaktır, yardımcı elemanların arızalanma riskleri artacaktır ve klimaların ömürleri belirtilenden daha kısa olacak, maddi anlamda bir yük olarak karşımıza çıkacaktır.

Personelinizin daha verimli çalışmasını, sağlık sorunlarıyla karşılaşmamalarını istiyorsanız iş yeri klimalarınızın bakımını aksatmayın.

Yorum Yap

Telefon 444 11 56
Servis Çağır
Servis Çağır 444 11 56