Serviste Mükemmellik! Klima Bakım Yetkili Servis Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ev Kliması Bakımı Yaptırmak Neden Önemli?

Konutlarda Kullanılan Klimalara Bakım Yaptırmanın Önemi

Evlerde ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılan klimalar konforlu ve sağlıklı bir ortam sunması açısından önemlidir. Sunulan bu ortamdan bünyeleri hassas olan ihtiyarların ve çocuklarımızın da faydalandığını düşünürsek bu önem daha da artmaktadır. İşte bu ortamı sürekli istediğimiz konforda tutabilmemiz açısından klimalarımızın bakımını aksatmamamız gerekmektedir.

Konutlarda Klima Bakımının Sağlık Açısından Önemi

Periyodik olarak bakımı yapılmayan klimalar ideal filtreleme yapamayacağından toz ve partiküller ortamda kalır, küf mantarları oluşmasına neden olurlar ve ciddi hastalıklara yol açabilirler. Bu durum kullanıcıyı manevi olarak olumsuz yönde etkilemesinin yanı sıra, işlerinden geri kalmasına da  sebebiyet verecektir.

Bakımlar Hangi Periyodlarda Yapılmalıdır?

  • Konut ortamında kullanılan klimalar yaz ve kış mevsimlerine girmeden önce yılda 2 defa bakımdan geçirilmelidir.
  • Yetkili servisler tarafından yapılan bakım haricinde kullanıcı her 15 günde bir filtreleri servis yetkililerinin belirttiği şekilde temizlemelidir.

Bakım Yaptırmamanın Maddi Zararları

Tavsiye edilen periyodlarda bakımı yapılmayan klimalar elektrik sarfiyatını maksimum seviyelere çıkarmaktadır. Bunun yanı sıra bakımsız klimalarda başta kompresör olmak üzere bütün elemanlar kapasitesinin üzerinde çalışır, arılanma riskleri artar ve klimanın ömrü belirtilen ortalama sürenin altına düşer.

Siz de evlerinizdeki klimalardan maksimum verim almak ve sağlık sorunları ile karşılaşmamak için klima bakımlarınızı aksatmamaya özen gösterin. Yaşam alanlarınızın konforunu düşünün, ciddi arıza maliyetleri ile karşılaşmayın…

Yorum Yap

Telefon 444 11 56
Servis Çağır
Servis Çağır 444 11 56