Serviste Mükemmellik! Klima Bakım Yetkili Servis Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fancoil Klima Bakımı

Fancoil Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Merkezi sistemlerde istenilen odaların veya hacimlerin iklimlendirilmesi için oldukça etkili cihazlardır. Merkezi sistemli fan coil klimalar birçok alanda aynı anda faaliyet göstermesi sebebiyle bakımlarının düzenli olarak yaptırılması oluşabilecek problemlerin önüne geçmek için son derece önemlidir.

Farklı kapasitelerde, iki borulu veya birçok alanın aynı anda ısıtma ve soğutmasının birlikte yapılmasının istendiği bina kullanımlarına elverişli, dört borulu olarak üretilmektedir. Bakım yapılmadığı takdirde cihazlarda istenmeyen arızalarla karşılaşıla bilinir ve bu durum  birçok kişiyi aynı anda mağdur edebilir.

Hastalık Riskini Ortadan Kaldırın

Bakımı yapılmayan fancoiller ideal filtreleme yapamayacağından toz ve partiküller ortamda kalır, küf mantarları oluşmasına neden olurlar. Bu da baş ağrısı, sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci, astım, alerji ve lejyoner gibi ciddi hastalıklara yol açabilir” oysa sadece periyodik bakımlarla bu riskleri ortadan kaldırıp fancoilleri sağlığımız için faydalı bir hale getirebiliriz.

Fan Coil Klima Bakım İşlemleri

  • cihazların genel temizliği yapılır
  • Filtreleri incelenerek temizlenir, gerekiyorsa yenisi ile değişimi yapılır.
  • Drenaj Tava su gideri kontrollü yapılarak tıkanan drenajlar temizlenir.
  • Tesisat üzerindeki pislik tutucu incelenecek gerektiğinde temizlenir.
  • Üç yollu su valfleri ve Elektrik devreleri elden geçirilecektir. Bir aksaklık var ise giderilr.
  • Serpantinler kimyasalla temizlenir
  • Termostat ayarları ve ısı ölçümleri yapılır
  • Ses ölçümleri yapılır

Kusursuz Performans İçin Ekonomik Çözümler

Fan coil klima ana olarak bakır boru alüminyum kanat serpantin, üç devri kullanılan genelde altı devirli motor, fan ve kasetten oluştukları için bakım işlemleri oldukça ince bir işçilik istemekte olup mutlaka profesyonel kurumlardan servis desteği alınmalıdır.

Fan coil iklimlendirme sistemlerinde drenaj sistemi diğer cihazlardan ayıran en belirgin özelliği olup, drenaj hatlarında suyun rahat akışında problem yaşanmaması açısından düzenli aralıklarla bakımının yapılması gerekecektir.

Yorum Yap

Telefon 444 11 56
Servis Çağır
Servis Çağır 444 11 56