Serviste Mükemmellik! Klima Bakım Yetkili Servis Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Chiller Klima Bakım

Chiller Klima Bakım Servisi – İstanbul Chiller Klima Servisi

Chiller klima bakımı, büyük ticari ve endüstriyel tesislerde sıklıkla kullanılan chiller sistemlerinin sağlıklı ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için önemlidir. Mutlaka uzman chiller klima servisi tarafından yapılması gereken chiller klima bakımı, son derece detaylı bir uygulamadır. Chiller klima bakımı yapılmazsa chiller sistemlerinin verimliliği düşer, dayanıklılığı azalır, işletme güvenilirliği tehlikeye girer ve iç mekan hava kalitesi düşer. Bu nedenle, işletmeler için chiller klima bakımının önemi büyüktür.

[widget-143]

Neden Klima Bakımı Yaptırmalıyız? – İş Yeri Klima Bakım

Chiller sistemleri, genellikle büyük miktarda enerji tüketir. Chiller klima bakım servisinde chiller klima bakımı yapılmayan sistemleri, zamanla verimliliklerini kaybeder. Chiller klima bakımının aksatıldığı durumlarda, soğutucu akışkan seviyeleri düşebilir, kompresör verimliliği azalabilir ve bu da enerji maliyetlerinin artmasına neden olabilir. Daha fazla enerji harcanması, işletmenin faturalarına yansır. Dolayısıyla yılda en az 1, ideal olarak da 2 kez chiller klima bakım hizmeti almak önemlidir. 

Neden klima bakımı yaptırmalıyız, chiller klima bakımı yaptırmanın yararları nelerdir diye merak edenler için bir diğer yanıtımız da dayanıklılık ve uzun ömür. Chiller klima servisinde düzenli olarak chiller klima bakım hizmeti almak, sistemlerin dayanıklılığını artırır ve ömrünü uzatır. Chiller klima bakımının periyodik hale getirilmesiyle temiz bobinler, filtreler ve diğer parçalar, sistemin aşınmasını azaltır ve arızaların önlenmesine yardımcı olur. Chiller klima bakım merkezine başvurulmadığında chiller sistemleri daha sık arızalanabilir ve daha erken bir şekilde ömürlerini tamamlayabilirler.

Chiller klima bakımı yaptırmanın yararları bununla da sınırlı değil. Chiller klima servisinden chiller klima bakım hizmeti aldığınızda beklenmedik arızaların da önüne geçersiniz. Endüstriyel tesislerde chiller sistemlerinin arızalanması, işletme faaliyetlerini ciddi şekilde etkileyebilir. Üretimin kesintiye uğramaması ve işletme güvenilirliğinin azalmaması için chiller klima bakımını aksatmamanızı öneririz. 

Chiller Klima Bakımı Nasıl Yapılır? – Chiller Klima Bakım Servisi İstanbul

Chiller klima bakımı, özel uzmanlık gerektiren bir birim olduğundan normal klima servislerinden aynı hizmeti alamayabilirsiniz. Dolayısıyla chiller klima bakımı için chiller klima servisine ulaşmanız gerekir. Chiller klima bakım merkezinde yaptırılan chiller klima bakımında ilk olarak filtreler temizlenir veya değiştirilir. Chiller sisteminde ısı transferini sağlayan evaporatör ve kondenser bobinleri temizlendikten sonra chiller klima bakım hizmetinde bir diğer aşama olarak su ve soğutucu seviyeleri kontrol edilir. Profesyonel chiller klima bakımı uygulamasının devamında kompresör ve fanlar kontrol edilir, ardından da kontrol panelleri ve elektrik bağlantıları incelenir. Chiller klima bakım merkezinde uygulanan chiller klima bakım hizmeti kapsamında su drenajı temizlenir ve tıkanıklıklar giderilir. Soğutucu gaz seviyesine bakıldıktan sonra sistem performansı kontrol edilerek chiller klima bakımı sonlandırılır. 

Chiller Klima Bakımı Servisi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Chiller klima bakımı hizmeti veren bir chiller klima servisi bulmak için ilk olarak deneyim ve uzmanlığa odaklanmanızı öneririz. Profesyonel teknisyenlerin bulunduğu, uzun yıllardır hizmet veren ve işletmelerden tam not alan chiller klima bakım servisini tercih etmek önemlidir. Chiller klima bakımı yaptırırken dikkat edileceklerden bir diğeri de garanti ve güvenilirliktir. Chiller klima bakım servisinin uygulamalarına garanti vermesi, aldığınız hizmetin kalitesi açısından önemlidir. Genellikle yetkili chiller klima servisleri, müşterilerine çeşitli güvenceler sağlar. Dolayısıyla chiller klima bakım hizmeti almadan önce chiller klima bakım servisinin garanti politikalarını öğrenmeniz önemlidir. 

Chiller klima bakım servisi seçerken ve chiller klima bakımı yaptırırken dikkat edileceklerden bir diğeri de sunulan hizmetin kapsamıdır. Chiller klima bakım merkezinin chiller klima bakımı sırasında ortaya çıkan arızalar için de hizmet vermesi avantajlı olabilir. Bu yüzden chiller klima bakımı, chiller klima onarımı, chiller klima tamiri ve chiller klima montajı konusunda tam kapsamlı hizmet sunan chiller klima servisine yönelebilirsiniz. 

Chiller Klima Bakım Fiyatları Ne Kadar? – Uygun Fiyatlı Chiller Klima Bakımı

Chiller klimalar daha kompleks sistemler olduğundan chiller klima bakım fiyatları da ev ve ofislerde kullandığımız split klimalara nazaran daha pahalıdır. Ancak yine de chiller klima bakım fiyatları, hizmet aldığınız firmalara göre değişiklik gösterebilir. Chiller klima bakımında temel ve detaylı paketler sunulur. Temel chiller klima bakım fiyatları ile detaylı chiller klima bakım ücretleri arasında farklılık olması doğaldır. Aynı şekilde uzun yıllardır kullanılan ve daha önce bakım yaptırılmamış olan chiller klima bakımının daha maliyetli olması da normal olarak kabul edilebilir. Eğer uzun vadede chiller klima bakım ücretlerinden tasarruf etmek istiyorsanız periyodik chiller klima bakımı için hemen şimdi ilk randevunuzu oluşturun. Güncel chiller klima bakım ücretleri hakkında bilgi almak için de chiller klima servisi ekibimize ulaşabilirsiniz. 

[widget-134]

Chiller Klima Bakım Servisinden Onarım Hizmeti de Alabilirsiniz!

Chiller klima bakım servisi olarak soğutma kapasitesinin azalması, su sızıntısı, kompresör arızası, soğutucu gaz kaçağı ve filtre tıkanıklığı gibi sorunlarda chiller klima tamiri hizmeti sunuyoruz. Chiller klima onarım hizmeti kapsamında bağlantı noktalarında ve borularda meydana gelen kaçakları kontrol ediyor, aşırı ısınma ve sıkışma gibi nedenlerden kaynaklanan kompresör arızalarını gideriyoruz. Chiller klima onarım hizmeti kapsamında ezilen, kopan veya kırılan kabloları yeniliyor; elektrik sorunlarında hızlı ve kalıcı çözümler getiriyoruz. 

Dikkat Edin!

Bakımsızlık ve yanlış bakım chiller klima ömrünü azaltır.

Yorum Yap

Telefon 444 11 56
Servis Çağır
Servis Çağır 444 11 56