Ofis ve İşyerleri İçin Klima BakımEvler İçin Klima Bakım

Konutlarda kullanılan klimalara bakım

Evlerde ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılan klimalar konforlu ve sağlıklı bir ortam sunması açısından önemlidir. Sunulan bu ortamdan bünyeleri hassas olan ihtiyarların ve çocuklarımızın da faydalandığını düşünürsek bu önem daha da artmaktadır. İşte bu ortamı sürekli istediğimiz konforda tutabilmemiz açısından klimalarımızın bakımını aksatmamamız gerekmektedir.

Konutlarda kullanılan klimalara bakım

Konutlarda klima bakımının sağlık açısından önemi

Periyodik olarak bakımı yapılmayan klimalar ideal filtreleme yapamayacağından toz ve partiküller ortamda kalır, küf mantarları oluşmasına neden olurlar ve ciddi hastalıklara yol açabilirler. Bu durum kullanıcıyı manevi olarak olumsuz yönde etkilemesinin yanı sıra, işlerinden geri kalmasına da  sebebiyet verecektir.

Bakım yaptırmamanın maddi zararları

Tavsiye edilen periyotlar da bakımı yapılmayan klimalar elektrik sarfiyatını maksimum seviyelere çıkarmaktadır. Bunun yanı sıra bakımsız klimalarda başta kompresör olmak üzere bütün elemanlar kapasitesinin üzerinde çalışır, arılanma riskleri artar ve klimanın ömrü belirtilen ortalama sürenin altına düşer.

Bakımlar hangi periyotlar da yapılmalıdır

  • Konut ortamında kullanılan klimalar yaz ve kış mevsimlerine girmeden önce yılda 2 defa bakımdan geçirilmelidir.
  • Yetkili servisler tarafından yapılan bakım haricinde kullanıcı her 15 günde bir filtreleri servis yetkililerinin belirttiği şekilde temizlemelidir.